RUDENS-ZIEMA 20/21

1.10.2020

Lempelius, Drykorn, ApuntoB, Rundholz, Transit, Pollini, Copenhagen Studios, Werner Christ, InAvati, Parisi Gloves …

RUDENS-ZIEMA 20/21

18.09.2020

Sofie D`Hoore, Rundholz, Transit, Drykorn, Steffen Schraut, Bergs Prive`, Pollini, Copenhagen Studios, Werner Christ, InAvati

Atklāšana!

7.08.2020

Rudens-ziema 20/21.

Sākam!

15.07.2020

% % % % no 13. jūlija.

Mode un laiks

14.05.2020

Šī divu lietu kombinācija likusi daudzām pasaules sievietēm zaudēt veselo saprātu un saikni ar reālo pasauli. Mode ir spējusi uzburt pasakas sievietes iztēlē. Tās vārdā nereti uz spēles ir likts viss finanšu arsenāls. Savukārt laiks jau pēc pusgada to visu ātri vien spēj paslaucīt zem gultas un mudina sievieti sākt visu no sākuma.

Pēdējos gados šis karuselis turpināja griezties arvien ātrāk. Modes industrija atrada jaunus ceļus, kā mūs padarīt par šīs riņķa dejas dalībniekiem. Un mēs gājām, pirkām un patērējām, cerēdamas, ka tas sniegs kāroto laimes sajūtu.

Latvijas modes apritē notiekošais liek pabrīnīties… Influenceri, blogeri, eksperti, stilisti, modes gardēži un burziņu dalībnieki. Kas viņi ir…? Tukšs bišu strops, kurā nekad nerodas medus. Kāds ir mūsdienīgs cilvēks? Vai moderna cilvēka definīcija būtu - pārtiek no selfijiem, maina “lupatas” un demonstrē to sociālajos tīklos, pašam neko neradot.

Bet, lai ko un kā mēs domātu un darītu, atnāk koronavīruss un uzliek visu pasauli uz pauzes.

Pati neticu, ka to tiešām saku, bet ceru, ka visi šie trakie notikumi arī modes nozarei un mūsu izpratnei par to nāks par labu.

Man bieži jautā, kas pašlaik ir modē un vienmēr uz šo jautājumu atbildu nelabprāt, jo atbilde nebūtu tāda, kādu jautātājs vēlētos… Manuprāt, moderni ir - būt cilvēkam, kurš ar savu domāšanu, dzīvesveidu un darbiem ir ārpus laika skrējiena. Cilvēki, kuru idejas un darbi paliks. Cilvēki, kuri parasti nav pārpucējušies atbilstoši sociālajos tīklos un citos medijos reklamētajam. Un tomēr viņus pamana… Pamana ģērbšanās stila dēļ, kas ir imūns pret laika spiedienu, jo atbilst viņu pašu būtībai un sajūtām. Te izpaužas cilvēku pašu brīvība un neatkarīgs domu gājiens. Tajā atspoguļojas viņu dzīves vērtības, saturs un individualitāte.

Mode, kas līdz šim tik strauji un dinamiski ir mainījusies, nu būs zaudējusi veselu pusgadu … Vai tas nozīmē aktīvās modes dzīves beigas, vai tādēļ būs mazāk stilīgu cilvēku? Noteikti, nē! Mūsu rīcībā ir daudz citu iespēju. Terminam jaunākās kolekcijas būtu jāizdziest kā uzrakstam jūras smiltīs, kuru aizskalo vilnis. Varbūt pašreiz ir īstais laiks, lai apstātos un padomātu, kā lietas pie tevis nonāk. Aizdomāties par to, ka līdz ar pirkumu tiek pausta attieksme arī pret sevi pašu. Kas tev sagādā lielāku gandarījumu – vai tas ir steidzīgi nopirkts kārtējais lētais “kaut kas”, vai mērķtiecīgi iegādāta lieta, kas kalpos ilgus gadus. Vēlme izskatīties moderni mudina sievieti nepārtraukti iegādāties jaunākām tendencēm atbilstošas mantas. Bet ir taču iespēja padarīt savas jau esošās lietas modernas ar to, kā jūs tās valkājat, piešķirot tām savu raksturu, nevis otrādi.

Gribētu cerēt, ka arī mode piedzīvos “pirms un pēc” iezīmes, un šis jaunais laiks pēc pandēmijas mudinās mūs vairāk domāt - ko, kāpēc un cik daudz pērkam un patērējam. Ir taču vienalga vai tā ir jauna, vai vintage lieta. Galvenais, lai iegādātās lietas kalpotu ilgi, un arī iepirkšanās process sagādātu prieku. Septiņas reizes nomēri un vienreiz nogriez - būtu jākļūst par labu ieradumu un neļaujiet laikam būt jūsu garderobes ienaidniekam.

 

Ilze Priede-Kļaviņa

Veikala Bergs radošā direktore un zīmola Bergs Prive` dizainere

 

Izmaiņas darba laikā

16.03.2020

No 16.03. līdz 17.04. veikala darba laiks: 10:00 – 17:00.

Jaunā sezona

21.02.2020

Neparastais un avangardiskais RUNDHOLZ. Kā arī CAMBIO, INAVATI, BACKSTAGE, PEDRO GARCIA.

Ziemas pēdējais šāviens!

31.01.2020

No 1. februāra -50%.

Jaunā sezona

24.01.2020

Jaunās kolekcijas no DRYKORN, STEFFEN SCHRAUT, BERGS PRIVE`, HENRIK VIBSKOV.

Sezonas izpārdošana

16.01.2020

No 16. janvāra -40%.